yds‘ye nasıl çalışılır


Çalışma Teknikleri
Ders çalışma tekniklerini genelde küçük yaşta eğitim almayan kişiler şimdi çalışamadıkları için kolay yol ile çalışmayı öğrenmek isteyenler bakmaktadır. Çalışma teknikleri istikrarlı ve disiplinli bir süreç ister. Bunun yanı sıra sabır ise en büyük rol oynamaktadır. Bunları yapamayacaklar zaten en başında tembel oldukları için yenilgiyi kabul ederler. Fakat zorlukları aştıkça kendinizi keşfedecek ve çok güçlü olacağınızı her zaman bilmeniz gerektiğini asla unutmayın.


Bu Öğrendiklerin Hayatında Hep Karşına Çıkacak
Ders çalıştığınız konulara ilk baktığınız zaman ”Bu benim ne işime yarayacak?” deseniz bile sınavlarda çıkacağını bildiğiniz için en azından bunun için ilk başta çalışmalısınız. Bunun yanı sıra hayatta öğrendiğiniz her şey, bir bilgisayar oyununda olduğu gibi level yükselmenize gibi işe yaramaktadır. Okullarda saçma dediğiniz şeylerin hayatta ne kadar önemli olduğunu öğrendiğiniz zaman keşke daha iyi öğrenseydim diyeceksiniz.
Örnek verecek olursak integrale çalışıyorsunuz. Limit sonsuz olduğu zaman bunun ne anlama geldiğini tekrar düşüneceksiniz. Bunun yanı sıra fizikte kuvveti öğrendiğiniz zaman inşaat araçlarında nasıl bir etkisi olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Bu sayede geniş düşündükçe neyin nerede karşımıza çıkacağını da anlayacaksın.
Zamanını iyi değerlendirmeyi bilmeli yökdile nasıl çalışılır ve YDS’ye nasıl çalışılır ya da alese nasıl çalışır gibi sorular sormadan nasıl çalışacağını iyi öğrenmelisin. Daha sonra akademik tez yazman gerektiği zaman makale nasıl yazılır diye sormana bile gerek kalmadan her şeyi çok rahat öğrenecek ve yapacaksın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *